Historie

Historie kapely
 

Aktualizace 2019

Půlnočním úderem hodin 31.12.2019 byl zakončen rok 2019, který byl pro Trampoty rokem smutku a rozhodnutí, co bude dál. V tomto roce nám odešel na poslední vandr kapelník, textař a zakladatel kapely Sosák, který byl duchem celé kapely. Na zkoušce jsme se všichni dohodli, že půjdeme dál, jednak nás to hrozně baví a posluchači nás chtějí slyšet. Našli jsme si nového kytaristu Petra Wagenknechta zkráceně Píťu, který přes počáteční ostych mezi nás dobře zapadl. Další ranou osudu přestal zpívat Jirka Lebeda z důvodu nemocných hlasivek, takže nám vypadli dva zpěváci a to už je sakra znát. I to jsme překonali. Do zpěvu se zapojuje Píťa a Barča s Milanem Doušou se snaží, aby kapela Trampoty nebyla jen instrumentální skupinou. Lidičky nás chtěji slyšet i vidět, proto si nás objednávají na hraní v roce 2020, takže co víc si můžeme přát, snad jen to, aby Jirka opět začal zpívat a ostatním členům kapely ať to zpívá a hraje.

 

Aktualizace 2018

Rok 2018 jako mávnutím proutku zmizel do nenávratna a my jsme opět o rok starší, ale co je hlavní nepřestáváme jít dál. Trampotí život tímto rokem proplul v dobré i ve zlém. Nejdříve to dobré. Frenky, co by bubeník se již plně začlenil do našeho ansáblu. Barča se konečně dostala ze spárů chorob i když občas jí vypoví hlasivky, ale je to jen krátkodobý výpadek. Kapela opět nacvičila s Freetetem adventní pásmo vánočních koled, Sosák složil i jednu novou „Potkal jsem anděla“, moc se všem líbila. Objížděli jsme známé štace, ale přibyly i nové, kde jsme slavili úspěch. Po dlouhých letech jsme se vrátili do chatařské oblasti Velký rybník u Kutné Hory. Obrovský úspěch jsme sklidili při koncertech v pivnici Barborka v Kolíně. Po delší pauze jsme se zúčastnili festivalu Čechtická lilie. Po této stránce můžeme rok 2018 hodnotit jako úspěšný. Teď to špatné. Sosákovi se ke konci roku hodně přitížilo a zdravotní důvody mu nedovolily s námi hrát.

 
 
Aktualizace  2017
Za posledním výstřelem z koltu zvaném čas se pomalu rozplývá dým a další rok, tedy už dvaačtyřicátý, trampoťáckého života rychle duše k závěru.
Mnoho nového přihodilo se v naší muzikantské rodině a nutno říci, že události to byly hlavně dobré, povzbuzující a inspirující.
Hned z kraje roku jsme společně se členy Freetetu natočili CD "Na koledě v Horách Kutných" , dílko, na kterém jsme si dali záležet  rychle mizí z krabic. 
Opustil naše řady Fanda z důvodů zdravotních a na jeho místo naskočil Milan Frankie Dlouhý. Trochu se zvuk kapely změnil v dravější, ale jinak dobrý.
Barča už také doráží mezi nás, tak občas i na nové písničky dojde. Mišule, která se snažila zaplnit místo churavějící zpěvačky zčistajasna přibrala a tak se čeká další přírůstek.
Láďa stále točí volantem v našich službách a pěknou řádku kilometrů jsme absolvovali. Letos na nás pořadatelé obvzlášť mysleli a tak jsme naše umění veřejně prezentovali dvaačtyřicetkrát a kalendář na rok příští se také velmi hezky plní.
Tak jen ať se dále daří, ponorka ať se nezjeví, struny ať nepraskají, hlasivky drží, diváci ať chodí a ten rok 2018 můžeme na jeho konci opět zhodnotit jako že dobrej.
 
Aktualizace 2016
Čas opět trhnul závěsem, další rok je pryč a my stále ve stejném složení. Úspěšně a hojně navštíveně jsme oslavili naší čtyřicítku a park zažil nevídané počty návštěvníků a pěkné hudební výkony hostů. Zkrátka, celé oslavy se podařilo zvládnout ke vší spokojenosti. Naše nové CD EŇO ŇŮŇO se prodává a snad i líbí. Dál se máme rádi, a když se náhodou rozštěkáme, za chvíli se vyjasní. Trochu habruje Fanda s pačmákou, takže porůznu naháníme bubeníka na záskok, ale jinak: No problem.
Zkoušíme nové a zdárně zapomínáme staré songy. Koncert s Freetetkama se po dvou letech opět vydařil a kostel v Gruntě se zaplnil do posledního místečka. Některé štace ubyly, jiné přibyly a do nového roku to vypadá, že naskočíme s novým mixem a nám starcům ubude nošení těžkých a nyní již zastaralých zbytečností. Ptákoviny nás napadají pořád a kdybychom je měli všechny realizovat, nezbyl by čas na hodnotné hudební předvádění. Nezbývá než použít název jedné z našich písní: A my hrajem dál.
 
Aktualizace 2015
Uteklo to jako voda a opět jsou zde uplakané dny a teploty nadnormál, tedy vánoční čas. U nás se událo několik změn, které ovšem nijak zvlášť neovlivnily chod zaběhnutého hudebního tělesa. Konečně se objevila zpěvačka a zatím se jeví perspektivně a šikovně. Bez dlouhého nacvičování zvládá písně svěřené a legrace se s ní také užije. Jmenuje se Barča Hőlzlová, je z Kolína a opět k nám svým věkem dvacet tři let krásně zapadá. Láďa, náš draiver vyměnil bleděmodré latadlo za bílé, neautomatizované a zhubl. Sosák měl trošku potyčku s lékaři a vynechal několik koncertů, ale teď už hraje normálně. Čas od času se trochu porafáme, což je vlastně dobře a pomalu se chystáme na jubilejní třicátou Pecku, ale hlavně na naše čtyřicáté výročí, které oslavíme 28. - 29. srpence v zámeckém areálu. Jirka stále vesele zapomíná, Míra už má za sebou také další půlkulatou oslavu, Fanda sem tam chybí z pracovních důvodů, nebo má kašlík. Doušák úspěšně vykonává funkci kapelního Harpagóna, no a basák stále stejně usíná při delších štacích. Dá se však říci, že společně táhneme za jeden špagát a tlačíme tu káru našeho muzicírování dál a pořád nás baví, když se lidi baví.
 
Aktualizace 2014

Rok 2013 je minulostí a dá se říci, že pro nás byl po umělecké stránce stejně úspěšný, jako ten loňský. Pár vydařených koncertů, hezká a divácky vřele přijatá vystoupení v kutnohorském divadle, ale také stálá neúčast zpěvačky, jsou hlavní body nejbližší historie. Jitka, která se uvedla moc pěkně na Pecce, po pár měsících skončila pro nestíhání. Světle modré přibližovadlo nás pohodlně převáží z akce na akci. Řidič Láďa, stále stejně pohublý je ochotný a vstřícný. Bývalé zpěvačce Míše jsme zpříjemnili vstup pod čepec a veselka to byla moc hezká. Doma nám to stále trpí, i pár písní do playlistu přibylo. Tak se na nás těšte i letos a jediné trampoty, které Vás někdy postihnou, ať jsme My.

Aktualizace 2013
Snad přežijem 21.prosinec a tím pádem budeme moci naplnit plány pro příští rok. Zpěvačku jsme nesehnali a tak vše leží na našich stárnoucích bedrech a páně Doušových hlasivkách. Pořadatelé na nás nezapoměli a ani nezapomínají a tak je stále kde hrát. S novým, už jednou trefeným novým fárem, stále jezdí Láďa Bžoch a stará se o nás opravdu vzorně. Přibylo několik nových songů, které postupně zařazujeme do repertoáru a tím zkoušíme reakce posluchačů. Ptákoviny nás napadají pořád, ponorka v nedohlednu a tak se na ten rok 2013 těšíme. Všem našim příznivcům patří poděkování za podporu a důvěru v nás nezklamem. Zdraví, spokojenost a pohodu naším rodinám, všem posluchačům, kamarádům, pořadatelům, majitelům zábavných podniků i restauračních zařízení přejí Vaše Trampoty.
 
Aktualizace 2012
O rok jsme vyzrálejší, tím pádem jako víno i lepší. Někdy více, jindy méně, ale stále zapáleni bavit posluchače i tanečníky, kteří nás příjdou podpořit. Zase jsme odehráli něco okolo čtyř desítek vystoupení, nějaké struny potrhali, zpěvačku nesehnali a proto stále věříme, že se Mišule vrátí. Několik nových skladeb do repertoáru přibylo a některé z nich občas i veřejně produkujeme. S Honzou, naším dlouholetým dopravcem i parťákem jsme se rozloučili a nadále nás vozí Láďa Bžoch. Kalendář pro rok 2012 se pomalu zaplňuje a tak ten náš vlak zvaný Trampoty jede dál.
 
Aktualizace 2011
Tak máme za sebou 35 výročí a vcelku úspěšný rok hraní a můžem říct i snažení zaujmout diváky v nových lokalitách. Ne všechno se povedlo, ale to kladné silně převládá. CD Pozdní sběr dal trochu víc práce, než se púvodně čekalo, ale oslavu Doušák naplánoval perfektně a spousta lidí, která nám přišla popřát, nám dodala slušný náboj do "dalších" let. Televize, rozhlas i tisk si nás docela užily a pro rok 2011 se kalendář hraní solidně plní. Co si víc přát? Snad jen pohodu, zdraví, toleranci, plná hlediště, nápady, sluníčko, víc peněz, štěstí, podporu rodin a jak říkají missky, světový mír. A levnější pivo.
 
Aktualizace 2010
Tak ten letošní rok utekl, zdá se, ještě rychleji než ten minulý. Víc jak sedmdesát procent kapely jsou už sátníci, ale někdy to, podle nápadů, nevypadá. Pomalu, ale jistě se rýsují nové písničky a někteří si je už i pamatují. Je skoro načase, protože první natáčení nás čeká už devátého ledna. Na desce bude patnáct skladeb. Název ta placička ponese Pozdní sběr a měl by se tam objevit nějaký bonus. Čas od času se lehce chytnem, ale to patří ke každému společenstvu. Hraní bylo díky bohu dost a pro rok 2010 už se objevuje další. Čekají nás nějaké nové akcičky v rámci propagace CD a hlavně plánujeme oslavu výročí 35 let založení. Stále nás vozí náš dvorní šofér a chutná nám pořád stejně. Nejvíc lidí nás poslouchalo, ostatně jako vloni, v okolí Hlinska. Prasečí chřipka i jiné hrozby se nám zatím vyhýbají, baví nás hrát a legrace je také dost. Vzhůru do nového roku.
 
Aktualizace 2009
Všem, kteří oko háží na stránky naše na vědomí se dává, že složení stejné bandu našeho zůstává i pár popěvků nových na kratochvílích vrchnosti hráti si troufáme. Nových štací několik v roce minulém jsme hudbou svou oblažili, což na rok letošní taktéž naplánováno jest. Křížek pátý hřbety některých z nás zatížil, ale veselosti v duších neubral. Komtesa Michaela, jenž hrdlo své v našich službách používá, do krajů vždálených zavítala, by srdce jinocha spanilého získala, se s nepořízenou zdá se vrátila, neb jiného stavu špehové naši nehlásí a tak dlí nadále zaplať Bůh ve společnosti naší. Nápoj mátový i chmelový nadále chutná nám a s kočárem našim stejným, i vozkou známým, země české objíždíme, bychom lidu prostému i panstvu urozenému umění naše skromné s radostí předvedli.
 
Aktualizace 2007
Rok s rokem, do roka a do dne, hyn sa hukáže, no jsme zase o dvanáct měsíců těžší a moudřejší, ale hraje se dál. Dál i s Milanem na basu, jelikož Kikin se rozhodl, že by sice mohl hrát, ale jak oschnou meze, stejně by se začal intenzivněji věnovat své lásce. Ať si každý přebere. Přibylo pár nových písní, které se snažíme dostat mezi posluchače. Mišule se stačila párkrát zamilovat a zase rozmilovat, přečkala několik zánětů krku a už pár let jí není šestnáct, jak jsme ještě vloni tvrdili. I tak ji máme rádi. Objevila se nová pole působnosti a některá zanikla. Občas se rafnem, ale pořád to funguje a o tom to je. Sem, tam zazníme na nějaké stanici a je to příjemné. Vystoupení nám skončila na čísle 39, což je docela slušné.
 
Aktualizace 2006
Všechno jede v zajetých kolejích. Zase přibylo pár nových songů. Pohádkové série nasazujeme už jen na přání, ale různé "pitominky" provází naše vystoupení stále. Kikin přerušil svou kariéru basáka a intenzivněji se chce věnovat cyklistice. Přejeme mu úspěch a zároveň doufáme, že dostane rozum. Všichni bez výjimky a spravedlivě stárnem. Milan, řečený Kuře, vcelku slušně zapadl na místo basisty a snaží se.
 
Aktualizace 2005
Čas plyne mezi zkoušením a country bály, vznikají nové písně a blíží se třicáté výročí kapely ke kterému chystáme nové CD Střední dolet II. Máme připraveno třináct vlastních věcí a točíme opět na Seči. Smůla se však lepí na paty celé kapele. Nejdříve počítač schroustal podstatnou část již natočené desky, potom si Milan neodborně hrál s cirkulárkou a tak na poslední chvíli stíháme dolisovat a zabalit CD, aby naše dílko mohlo k příznivcům při oslavách. CD pokřtila Petra Černocká a polévala naším oblíbeným pitím - zelenou. Přišla velká spousta lidí a byli skvělí. Přibyl nám jeden ženský hlas - Mišule /Michaela Váchová/. Ještě pořád nás to baví. Zkusili jsme zajet do Polska na soutěžní hudební přehlídku (kvalifikaci na velký festival k Mazurským jezerům) a zadařilo se. Pár nových písniček je hotových a zpěvačka se také docela zabydlela. Dá se říci, že nebýt občasných křížení termínů různých akcí, tak je docela pohoda.
 
Aktualizace 2004
Sdružení svůj vznik datuje na srpen 1975, kdy k jedné base drnkalo pět kytar. Časem se přidalo více nástrojů i název "Western Express", který byl potom jaksi na doporučení OV SSM změněn. Tuláci, ale těch bylo víc a tak během jedné zkoušky padl název TRAMPOTY. Skupina začala objíždět potlachy, přehlídky, okresní a oblastní kola Porty. Vlastní písničky přinášely i úspěchy. Horní Jelení, Jizerská nota, Posázavský kandík. Trampská tématika a legrace. Postupem času ke kytaře, banju, houslím a kontrabasu přibyla harmonika a bicí. Koncerty, doplněné o divadelní představení byly stále častější a lidé odcházeli spokojeni. Malé divadlo v Kolíně zažilo každou premiéru. "Trampoty v televizi" "Stenly Houslista" "Sněhurka a sedm malejch" "Trampoty v době kamenné" To jsou jen některé z názvů. Skupina Trampoty stála u zrodu Kutnohorské Kocábky a posléze je tu první ročník vlastní přehlídky "Červenopečecká Pecka" Pravidelně se koná vždy poslední pátek v červnu. A hraní přibývá. Hlavně countrybály. Vlastních písniček je stále víc a některé se stávají hity. (Komančové, Bílej, Zlatá horečka) K dvacátému pátému výročí založení natočila skupina CD s názvem "Střední dolet". Obsahuje 18 vlastních skladeb a některé z nich občas zazní na rádiu Presston, či Countryrádiu. Pravidelně zajíždějí do Holandska, kde už mají své posluchače.